Pokazywanie postów oznaczonych etykietą chaos. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą chaos. Pokaż wszystkie posty

piątek, 20 stycznia 2012

Atraktory, czyli chaos na ekranie

Atraktor De Jong
Dawno temu, na początku 2 klasy technikum zainteresowały mnie atraktory - w bardzo prosty sposób można było uzyskać nietrywialne i ładne chaotyczne kształty. Wystarczyło zaimplementować jakiś wzorek, ustawić punkt początkowy i parametry, a następnie iteracyjnie wyznaczać i rysować punkty :)
Nawet z przyjacielem zrobiliśmy program umożliwiający interakcje z fraktalami i atraktorami (obracanie, przesuwanie, animowanie itd).

Mam zamiar powrócić do tego tematu i podejść do tego z wiedzą, która od tamtej pory nabyłem a tymczasem wrzucam kilka wzorów skopiowane z mojej starej aplikacji ;)