Pokazywanie postów oznaczonych etykietą grafika. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą grafika. Pokaż wszystkie posty

piątek, 13 kwietnia 2012

Koniec (?) projektu z blendera ;)

Oto i sam Pan Raptor ;)
W końcu skończyłem swój projekt na kurs Blendera (jeden z dwóch więksszych) :)

Tekstura sux i jeszcze mógłbym trochę rzeczy dorobić ale mi się już nie chce i czasu też nie mam za bardzo (hmm ale może jeszcze kiedyś mnie najdzie wena - chętnie bym w sumie urozmaicił środowisko.

Po lewej - sam dinozaur, a poniżej - w środowisku naturalnym z lekkim postprocessingiem w Photoshopie (Compositor z Blendera niestety nie dał rady bo nie mogłem pozbyć się białej otoczki z kanału alpha).

Oto i efekt końcowy - welociraptor w środowisku w którym go w ogóle nie powinno być :P

piątek, 6 kwietnia 2012

Projekt: Sphere Marching

Pierwszy test - kolorowanie po z oraz ilości kroków
Na kurs języka C++ piszę sobie projekcik - renderer oparty o ray marching, a dokładniej o technikę sphere tracing i distance fields. Technika to umożliwia m.in. proste renderowanie fraktali i CSG oraz niezwykle tanie do policzenia Ambient Occlusion.

Póki co dopiero zaczynam eksperymenty i muszę powiedzieć, że jest to bardzo rozwijające, tym bardziej, że wszystko piszę od zera sam (łącznie z operacjami wektorowymi) więc dużo się uczę.

Obecnie zaimplementowałem prymitywy: kulę, sześcian oraz torus, wraz z możliwością ich dodawania/usuwania/znajdowania części wspólnej. Mam też liczenie normalnych i teoretyczną obsługę AO oraz eksperymentuje z cieniowaniem Phonga.

Jak dogłębniej zapoznam się z tematem na pewno opiszę tą technikę od zera. Póki co - kilka ujęć WIP:
Oświetlenie Blinn-Phong + małe AO
CSG i normalne



piątek, 20 stycznia 2012

Atraktory, czyli chaos na ekranie

Atraktor De Jong
Dawno temu, na początku 2 klasy technikum zainteresowały mnie atraktory - w bardzo prosty sposób można było uzyskać nietrywialne i ładne chaotyczne kształty. Wystarczyło zaimplementować jakiś wzorek, ustawić punkt początkowy i parametry, a następnie iteracyjnie wyznaczać i rysować punkty :)
Nawet z przyjacielem zrobiliśmy program umożliwiający interakcje z fraktalami i atraktorami (obracanie, przesuwanie, animowanie itd).

Mam zamiar powrócić do tego tematu i podejść do tego z wiedzą, która od tamtej pory nabyłem a tymczasem wrzucam kilka wzorów skopiowane z mojej starej aplikacji ;)